A inceput etapa 33 din Liga I! Dinamo mai prinde Europa?

24 Mai 2013
656 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo Viitorul Constanta
Aseara a inceput etapa 33, penultima din acest sezon al Ligii I de fotbal. FC Brasov a dat recital în ultimul meci de pe teren propriu din acest sezon, învingand Gloria Bistrita cu 4-1.

Bistritenii, deja retrogradati, venisera la Brasov cu gandul sa nu ia prea multe goluri. N-au reusit sa îsi îndeplineasca obiectivul. Enceanu a deschis scorul în minutul 11, dupa o demarcare excelenta în careul advers, tot el marcand alte patru minute mai tarziu, fructificand pasa lui Buga.
Buga si-a trecut si el în cont golul în minutul 56, profitand de o eroare în defensiva oaspetilor. Oltean a vazut al doilea "galben" doua minute mai tarziu, dar Bistrita n-a putut profita de avantajul numeric. Feher a obtinut în minutul 62 un penalty, dar Radu a luat la tinta bara, irosind o oportunitate buna de a marca. Machado a înscris si el în minutul 79, reluînd în plasa centrarea lui Viveiros, în timp ce Feher a marcat golul de onoare patru minute mai tarziu, dintr-un penalty vazut doar de arbitru.
Astazi, se vor disputa alte trei meciuri din etapa 33 a Ligii I. De la ora 19.00, FC Vaslui primeste vizita Otelului Galati, intr-un meci fara implicatii majore in clasament, la fel ca si partida de la ora 22.00, dintre Gaz Metan Medias si Rapid. In schimb, de la ora 21.30, Dinamo isi joaca o calificare in cupele europene, fiind condamnata sa invinga pe Viitorul Constanta pentru a mai spera la Europa.