A treia victorie la rand pentru baschetbalistele de la ”U” Cluj, in liga nationala

15 Octombrie 2016
349 Vizualizari | 0 Comentarii
Victorie pentru baschetbalistele de la U

Baschetbalistele Universitatii Cluj au reusit a treia victorie din tot atatea meciu disputate in Liga nationala, dupa ultima victorie in fata echipei Phoenix Galati, scor 74-70.

Fetele pregatite de Dragan Petricevic au urcat, cel putin pana in aceasta seara, pe locul 1 in clasament, dupa un meci pe care l-au inceput perfect, dar pe care l-au terminat cu destule emotii. Pe cat de bun a fost primul sfert, castigat la 13 puncte, pe atat de slab a fost cel de-al treilea, pierdut la 15 puncte, arata cjsport.ro

Incurajate de aproximativ 500 de spectatori, Mandache si colegele sale au jucat mai aproape de adevarata lor valoare in ultimele minute ale meciului si s-au impus, in final, cu 74-70, pentru un procentaj de 100% in acest sezon. Mandache si Taneisha Harrison au reusit, fiecare, cate 17 puncte pentru clujence, contribuind decisiv la victoria "studentelor".

Pentru „U" urmeaza, miercuri, un meci, teoretic, mult mai dificil decat acesta, in Sala Sporturilor „Horia Demian" sosind Olimpia Brasov, echipa care a ajuns in semifinalele sezonului precedent.