Alexandra Dulgheru, invinsa categoric in sferturile de finala de la Auckland

7 Ianuarie 2016
359 Vizualizari | 0 Comentarii
Alexandra Dulgheru
Alexandra Dulgheru a fost invinsa categoric, joi, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Auckland, Noua Zeelanda, de daneza Caroline Wozniacki, scor 1-6, 0-6.

Meciul a durat doar 54 de minute si a fost unul practic fara istoric, romanca reusind singurul game pe serviciul sau, la scorul de 3-0 pentru adversara in primul set.

Wozniacki, locul 17 WTA, s-a dovedit superioara si a avut replica pentru aproape toate loviturile Alexandrei, locul 69 WTA, care a prins o zi slaba, in care a facut si mai multe duble greseli.

Alexandra Dulgheru era ultima romanca ramasa intr-o competitie de simplu in aceasta saptamana, in timp ce Monica Niculescu este singura jucatoare din Romania aflata in continuare in cursa pentru un trofeu, fiind calificata in finala probei de dublu a turneului de la Shenzhen, China, alaturi de americanca Vania King.