Titlul Zilei

Acum 22 ore
 1699    0

CFR Cluj a invins FC Lucerna cu 1-0

CFR Cluj a invins cu scorul de 1-0 echipa elvetiana FC Lucerna, intr-un meci amical disputat astazi in cantonemantul de la Marbella, Spania.

CFR Cluj a reusit astazi, miercuri, cea de-a doua victorie din stagiul de pregatire pe care il efectueaza in Spania, invingand cu scorul de 1-0, gol Weldon, FC Lucerna.

Singurul gol al meciului a fost reusit in minutul 37, cand atacantul brazilian Weldon a reluat mingea in plasa, din 7 metri, dupa centrarea lui Panin, conform site-ului oficial al echipei clujene.

Antrenorul Paulo Sergio a inceput jocul cu echipa elvetiana in urmatoarea formula:
Stancioiu - Panin, Rada, Maftei, Camora - Celestino, Godemeche - Paun, Hora, Deac, Weldon. Dupa pauza, incepand din minutul 68 tehnicianul a efectuat mai multe schimbari, singurul care a ramas pe teren fiind Panin. CFR a evoluat astfel in formula: Felgueiras - Panin, Piccolo, Cadu, Sepsi - Muniru, Gabi Muresan - Maah, Rui Pedro, Valente - Kapetanos.

Amintim, in primul meci amical din cantonamentul din Spania CFR a invins FC Ferencvaros cu 1-0.
sursa:ziuadecj.realitatea.net