Sport

Titlul Zilei

17 Septembrie 2018
 232    0

Simona Halep a invins-o pe Venus Williams, in turul III de la Montreal, cu 6-2, 6-2. Cu Caroline Garcia, vineri noapte (ora 1.30), in sferturile de finala

Simona halep

Simona Halep - Venus Williams (joi noapte, ora 3.00), in turul III de la Montreal. Sportiva din SUA conduce cu 3-1 la general. Ultimul duel, in 2015.

WTA Montreal – optimile de finala

SIMONA HALEP (1) – VENUS WILLIAMS 6-2, 6-2

Nevoita sa dispute doua meciuri intr-o singura zi, Simona Halep s-a descurcat minunat. Doar 39 de minute a durat primul set al jocului cu Venus Williams. Jucatoarea din SUA n-a avut replica, 'agatand' doar doua game-uri.

Romanca a avut de infruntat primele mingi de break abia in setul secund, la scorul de 3-0. Doar o ora si jumatate a durat disputa. 'Am fost foarte concentrata, stiam ca este foarte periculoasa. A fost o zi grea pentru amandoua. Ce voi face acum? Voi dormi, voi dormi si voi dormi. Multumesc fanilor care au fost minunati', a comentat 'Simo'.

Simona Halep se va lupta cu Caroline Garcia, pentru un loc in semifinale. Frantuzoaica a dispus de rusoaica Maria Sharapova, scor 6-3, 6-2. Romanca o conduce cu 4-1 la general pe Garcia. Cele doua se vor duela a sasea oara vineri noapte, de la ora 1.30.