ASA Tg. Mures remizeaza la Cluj in compania echipei lui Hagi, si ramane neinvinsa de cinci etape consecutive FOTO

23 Noiembrie 2015
448 Vizualizari | 0 Comentarii
Vicecampioana ASA Tg. Mures a remizat "acasa", scor 2-2, cu echipa lui Gheorghe Hagi, Viitorul Constanta, intr-un meci disputat in cursul serii de ieri la Cluj. Muresenii au fost nevoiti sa joace la Cluj datorita problemelor cu care se confrunta arena proprie, insa deplasarea in orasul de pe Somes nu pare sa le fi adus ghinion vicecampionilor, care raman neinvinsi de cinci etape consecutive.

Brandan a deschis scorul in minutul 11, pacalindu-l pe Rimniceanu cu centrarea sa din lovitura libera. Viitorul a revenit 25 de minute mai tirziu dupa autogolul lui Balaur. Oaspetii au intors rezultatul dupa o ora de joc, cind Aganovici, scapat singur cu Stancioiu, l-a executat pe portar.

In prelungiri, Balaur s-a revansat pentru gafa de la primul gol si l-a invins pe Rimniceanu cu o lovitura de cap. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2, spre disperarea patronului Gheorghe Hagi.