Barcelona pierde lamentabil pe teren propriu

22 Februarie 2015
439 Vizualizari | 0 Comentarii
Barcelona
Barcelona a fost de nerecunoscut si a pierdut surprinzator pe teren propriu, scor 0-1, meciul cu Malaga.

Unicul gol al partidei a fost inscris in chiar din debutul partidei de Juanmi, la o eroare a fundasului Dani Alves. Reusita oaspetilor s-a dovedit a fi decisiva, acestia reusind sa apere avantajul minim pana in final.

Catalanii au avut la dispozitie peste 80 de minute, cu tot cu prelungiri, pentru a intoarce rezultatul, dar Messi si coechipierii sai au fost lipsiti total de inspiratie.

Nici schimbarile din partea a doua, cand au intrat Rakitic, Pedro si Mascherano, nu au adus nimic nou pe tabela de marcaj.

Barcelona a ratat sansa de a urca in fotoliul de lider provizoriu in Spania si, cu 56 de puncte, ramane pe locul doi, la distanta de un punct de Real Madrid, care urmeaza sa joace duminica impotriva celor de la Elche.