Ce meciuri tari! Astazi se joaca sferturile de finala din Europa League

3 Aprilie 2014
501 Vizualizari | 0 Comentarii
Nici nu s-au stins bine ecourile meciurilor de aseara din Liga Campionilor, ca astazi avem din nou patru meciuri extrem de tari in mansa tur a sferturilor de finala din Europa League la fotbal. Intr-unul din cele mai interesante jocuri ale serii, AZ Alkmaar va infrunta Benfica Lisabona. Cele doua echipe se vor intalni in premiera intr-o competitie europeana. Un alt joc tare este Olympique Lyon cu Juventus Torino. Prima intalnire europeana intre aceste doua echipe obisnuite cu aerul tare din Champions League. De asemenea, FC Basel va da piept cu Valencia. Singura dubla mansa din istoria intalnirilor celor doua formatii dateaza din sezonul 2002/2003 al Champions League. Valencia s-a impus atunci cu 6-2 pe teren propriu, pentru ca in retur scorul sa fie egal, 2-2. In fine, ultimul joc este cel dintre FC Porto si FC Sevilla. Porto a eliminat Sevilla prin regula golului marcat in deplasare in 16-imile de finala ale Europa League in sezonul 2010/2011. Meciurile din faza sferturilor de finala se vor disputa in 3 si 10 aprilie.

Program sferturile de finala Europa League (ora 22.00)