Ce nebunie! CFR Cluj a facut scorul campionatului cu Otelul

8 Octombrie 2013
1293 Vizualizari | 0 Comentarii
8CFR Cluj Otelul
CFR Cluj a razbunat aseara, in doar 90 de minute, toate ghinioanele din acest sezon si a umplut cu goluri poarta Otelului Galati. Dupa mai multe meciuri in care a dezamagit, fosta campioana a jucat entuziasmant in fata Otelului si a reusit scorul campionatului, 7-2 (4-0), la capatul celui mai bun joc din acest campionat.

CFR s-a impus prin golurile marcate de francezul Robert Maah (6, 28), nigerianul Derick Ogbu (24, 49, 63), portughezul Ricardo Cadu (40) si brazilianul Denilson Gabionetta (61), oaspetii punctand prin dubla brazilianului Henrique (51, 85).
Victoria o indeparteaza pe CFR de zona retrogradarii si ii salveaza postul antrenorului Petre Grigoras, care ar fi fost demis in cazul unui rezultat negativ.

Tot ieri, FC Botosani si FC Universitatea Cluj-Napoca au terminat la egalitate, 1-1 (1-0), pe stadionul Municipal din Botosani. Gazdele au deschis scorul prin Attila Hadnagy (34), iar ardelenii au restabilit egalitatea dupa pauza, prin Valentin Lemnaru (51), la prima sa reusita dupa revenirea de la Pandurii. Universitatea a mentinut scorul in ciuda faptul ca a jucat cea mai mare parte a reprizei secunde in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Dan Bucsa (55).
FC Botosani a ratat sansa de a urca pe locul secund in clasamentul, in cazul unei victorii.