CFR Cluj a invins SV Burghausen in primul amical al verii

25 Iunie 2013
733 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj a invins formatia SV Burghausen cu scorul de 3-1, intr-o partida amicala, potrivit monitoruldecj.ro.

Mircea Rednic a inceput meciul de martia seara cu Stancioiu - Velayos, Cadu, Rada ,Sepsi - Hora, Bakary, Muniru, Nicoara - Rony, Kapetanos, pe parcurs survenind mai multe schimbari. Nemtii au deschis scorul in ultimul minut al primei reprize si au condus la pauza cu 1-0. CFR a egalat prin Cadu, care a transformat un penalty in minutul 56. In minutul 72 a iesit la rampa noul venit Florin Costea, care a primit o pasa in adancime de la Negrut, a driblat cativa adversari si a sutat cu efect, aducand formatia „feroviara“ in avantaj. Acelasi Costea a reusit „dubla“ in minutul 81, iar meciul s-a incheiat cu scorul de 3-1 in favoarea clujenilor.