CFR Cluj pierde Supercupa, in urma unei partide disputate pe ploaie torentiala FOTO

18 Iulie 2016
610 Vizualizari | 0 Comentarii
Astra castiga Supercupa Romaniei
Echipa clujeana CFR Cluj a pierdut aseara Supercupa Romaniei, in urma unui meci catalogat de catre multi ca fiind plictisitor si lipsit de mari ocazii, in parte datorita ploii torentiale de pe Cluj Arena.

Clujenii au fost invinsi cu 1-0, dupa ce atacantul Astrei, De Amorim, a marcat singurul gol al partidei, in minutul 86.

Cu toate ca au beneficiat de binevointa arbitrului, clujenii n-au reusit sa inscrie pe Cluj Arena

Calitatea fotbalului nu s-a ridicat la niveul evenimentului, existand voci care au sustinut ca echipa clujeana a fost ajutata indirect de catre central, care i-ar fi iertat de doua eliminari.

Din cate se pare, Tiago Lopez trebuia sa fie eliminat de arbitrul Istvan Kovacs in minutul 54, dupa ce portughezul l-a faultat dur pe William de Amorim, insa centralul nu l-am mai sanctionat cu inca un cartonas galben, care ar fi fost al doilea dupa cel incasat in minutul 45 si ar f idus la eliminare.

Acelasi lucru se pare ca s-a intamplat si cu Petrucci, care trebuia sa primeasca si el al doilea avertisment in minutul 71 dupa o tinere de tricou a lui Teixeira.