CFR Cluj se desparte de primul pluton, dupa un meci pierdut acasa in fata Stelei - VIDEO

11 August 2014
1457 Vizualizari | 0 Comentarii
cfr steaua 1
CFR Cluj a pierdut aseara in fata campioanei Steaua Bucuresti, scor 0-1, , intr-un meci contand pentru etapa a 3-a a Ligii 1 de fotbal. Singurul gol al partidei a fost inscris de catre atacantul  Cristi Tanase in minutul 15, care a sutat peste Felgueiras. Etapa a fost una a oaspetilor, care au reusit 3 victorii in deplasare si 3 remize si doar o victorie pe teren propriu.

Clujenii au jucat o repriza in inerioritate numerica, victoria Stelei fiind usurata prin eliminarea lui Negrut, care l-a atacat violent pe Arlauskis cu 2 minute inaintea pauzei.

Gazdele au jucat cu Felgueiras – Susici, Larie, I. Rada, Camora – Christian, Monroy – Deac, Negrut, Jazvici – Tade

Rezerve: Vitca, Jaime, Muniru, Fl. Costea, Jakolis, Guima, Ivanovski.

Stelistii i-au deplasat la Cluj pe Arlauskis – Ripa, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, N. Stanciu – Ad. Popa, Chipciu, Cr. Tanase – Keseru

Rezerve: Cojocaru, Luchin, L. Filip, G. Iancu, Pirvulescu, I. Neagu, Vilceanu

Rezumat CFR Cluj- Steaua Bucuresti

Min 4- Sut periculos de la 25m, gazdele raman in atac
Min 6-Lovitura libera Steaua de la 25m partea dreapta,insa portarul CFR-ului respinge
Min 12-Deac obtine o lovitura libera periculoasa de la 30m, trage Rada insa peste poarta
Min 15- GOL Steaua! Marcheaza CristiTanase
Min 19-Schimbare la gazde,Jazici iese si il inlocuieste F. Costea
Min 22 Prima lovitura de colt a oaspetilor, obtinuta dupa o faza periculoasa, Steaua mai obtine un colt dupa o degajare periculoasa, de aceasta data Steaua rateaza centrarea si mingea iese.
Mim 27-Actiune periculoasa soldata cu un corner pentru CFR
Mim 31-Tanase patrunde pe partea stanga si centreaza periculos in fata careului insa fundasi clujeni au reusit sa respinga in corner
Min 40-meciul sa mai echilibrat cfr-u incercand sa atace printr-o posesie mai buna
Mim 42-Atac bun a CFR-ului, avand o ocazie importanta,insa Negruti suteaza peste poarta
Mim 43-Cartonas galben vazut de jucatorul CFR-lui, nr5
Mim 43-Cartonas rosu vazut de jucatorul de la gazde Sergiu Negruti dupa o intrare dura la portarul Stelei. In aceeasi faza si portarul gazdelor Felgueirasa vazut cartonasul galben pentru proteste
Min 44- se arata 1 minut de prelungire.

REPRIZA A 2-A

Min 45- Incepe repriza a doua, Steaua avand controlul jocului iar CFR-ul incercand sa joace pe contraatac
Mim 48- Lovitura libera pentru oaspeti de la 25 de metri, CFR contraataca prin Costea
Mim 51-Cartonas galben pt oaspeti nr 4
Mom 54-Cartonas galben pt Nr7 de la gazde
Min 63-Minute bune ale CFR-lui in apropierea careului Stelei
Min 68-Ocazie foarte mare a CFR-lui, Costea recuperand mingea la marginea careului centreaza insa Tade nu ajunge sa impinga mingea in poarta goala
Min 70-Inca o ocazie importanta de aceasta data Costea este cel care rateaza singur cu portarul
Min 72- Sut bun a lui Tade insa trage pe langa poarta
Min 75- Schimbare la gazde  44-99
Min 87-Lovitura libera pentru gazde, centrare in careu insa Deac trage peste
Mim 89-Ocazie importanta pt steaua insa portarul CFR-ului  scoate sutul lui Tanase, repriza a doua se prelungeste cu 3 minute.