CFR Cluj si Steaua, egal dupa un meci plin de evenimente

6 Februarie 2017
502 Vizualizari | 0 Comentarii
Cfr Steaua
CFR Cluj si Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, in runda cu numarul 22 a stagiunii 2016/2017.

Golurile au fost marcate de Deac si Alibec, ultimul din penalti, amandoi marcatorii acestor goluri fiind eliminati la un moment dat de pe teren.

Prima repriza a fost una plina de incidente si de evenimente in partida de la Cluj, disputata pe o ceata densa si in fata a peste 10.000 de fani extrem de entuziasti. Steaua a inceput mai bine, mai agresiva, mai incisiva si a punctat pe merit in minutul 15, dupa un gol din penalti reusit de Alibec, aflat la primul gol pentru gruparea ros-albastra.

O grupare care a continuat sa domine partida, dar situatia s-a contrabalansat rapid dupa prima jumatate de ora, cand CFR a primit un penalti discutabil dupa o contra a lui Achim la Do Nascimento, in plin careu.

A batut acelasi mijlocas portughez, dar Nita a avut mare inspiratie, a plecat in stanga sa si a respins in corner sutul.

Primul mitan s-a terminat insa cu marti proteste, dupa ce Alibec a fost eliminat de centralul Cojocaru, dupa ce a simulat la o faza din afara careului si a fost eliminat pentru cumul de cartonase, in protestele intregii echipe steliste si a bancii tehnice.

Dupa pauza, CFR a fost mai buna si mai prezenta in careul stelist, reusind sa si marcheze rapid, prin Deac, in minutul 58, care a profitat de o balbaiala a Stelei in plin careu, dupa o pasa buna a lui Camora.

Spre final de partida si marcatorul lui CFR a fost eliminat, tot pentru cumul de cartonase, primul fiind luat pentru o simulare si al doilea pentru proteste, cam la fel cum s-a intamplat si cu Alibec.

S-a terminat 1-1 un meci plin de evenimente, dar cu o parte secunda mult mai slaba ca prima, in care lipsa lui Alibec de pe teren la Steaua s-a dovedit decisiva.

In clasament, Steaua este acum la 4 puncte in spatele Viitorului si va juca in runda viitoare acasa cu FC Voluntari.

Page time :0.0965 (s) | 23 queries | Mysql time :0.013824 (s)