CFR Cluj spune adio Europa League, dupa un meci in care a jucat mai toata partida in 10

9 August 2014
711 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj a pierdut aseara, scor 0-2, cu echipa Dinamo Minsk, ratand astfel si calificarea in play-off-ul UEL. Din punct de vedere tactic, clujenii au jucat bine, atacand mai toata perioada meciunului, insa au fost nevoiti sa joace in 10 inca din minutul 26, dezavantaj care s-a vazut pe teren.

Scorul a fost deschis in cea de-a doua repriza, in minutul 71, de catre Stasevici, care a executat perfect o lovitura libera de la 25 de metri lateral stanga.

Al doilea gol a urmat dupa 10 minute, dupa ce Camora a faultat in careu. Udoji a executat penalty-ul si a reusit sa marcheze.

Dinamo Minsk este in acest moment lider in prima liga din Belarus, acestia reusind sa obtina 10 victorii si un egal in ultimele 11 meciuri jucate.