CFR s-a impus in fata echipei secunde de la Malaga

31 Ianuarie 2013
506 Vizualizari | 0 Comentarii
Campioana Romaniei a castigat la scor partida de pregatire cu Malaga B, scor 4-1.

Ceferistii" au fost condusi cu 1-0, dupa reusita lui Sergi, dar au recuperat imediat si au restabilit egalitatea dupa doar cateva minute, prin Ricardo Cadu, portughezul transformand o lovitura de la 11 metri obtinuta de Pantelis Kapetanos (31) (foto). Deac a majorat diferenta, tot dintr-un penalty (47), Kapetanos a dus scorul la 3-1 cu o lovitura de cap (54), iar Rui Pedro a inchis tabela de marcaj in minutul 89.

CFR Cluj
a inceput meciul cu: Felgueiras - Panin, Cadu, Piccolo, Sepsi - Godemeche, Muresan - Valente, Deac, Pedro - Kapetanos.

Meciul l-a multumit si pe finantatorul echipei, Arpad Paskzany. „Imi place pentru ca incepem sa aratam ca o echipa. Crestem cu fiecare meci si sunt increzator in privinta viitorului. Au plecat jucatori, dar au ramas altii si avem incredere in ei", a spus Paszkany la Look TV.

In precedentele partide de verificare din Spania, „ceferistii" au obtinut doua succese (1-0 cu Ferencvaros si FC Luzern) si au remizat cu Young Boys Berna (1-1). Formatia din Gruia se pregateste de dubla cu Inter Milano, din 16-imile Europa League. Meciul tur se va juca la Milano, pe 14 februarie, iar returul va fi la Cluj , pe 21 februarie.
sursa:ziuadecj.ro