A avut loc Campionatului de Înot al Ministerului Afacerilor Interne, iar la etapa finală care s-a derulat în perioada 2-5 iulie 2019 la Baia Mare, poliţiştii clujeni au reuşit să se claseze pe podium și să aducă medalii și premii acasă!

Premianții sunt:

• subinspector de poliție Vlad-Sabin Tanțău din cadrul Biroului Investigații Criminale Cluj-Napoca a ocupat locul II la proba de 50 metri liber;
  • comisar de poliție Vasile-Sandu Buciuman din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Cluj a ocupat locul II la proba de 100 metri bras;
  • agent principal de poliție Cosmin-Emanuel Crișan – polițist de investigații criminale din cadrul Biroului pentru Centrul Universitar – a ocupat locul IV la proba de 100 metri liber;

Inspectoratul de Politie Judetean Cluj transmite felicitări tuturor pentru frumoasele rezultate!