Echipa de fotbal a Universității Cluj rămâne pe loc de retrogradare, după remiza de acaspă, scor 1-1, în fața celor de la Ripensia Timișoara, de pe Cluj Arena. Ripensia Timișoara a condus pe Cluj Arena și a fost egalată numai spre finalul meciului cu U Cluj. Ripensia a contribuit la demiterea Falub în turul sezonului trecut și tot Ripensia i-a făcut astăzi viața amară lui și elevilor săi, pe Cluj Arena, scrie Sportul Clujean.

Ripensia a marcat prin Albert Voinea, în minutul 26, cu un lob peste Bozoancă.

În a doua repriză, Falub i-a introdus în teren pe Dorin Goga și Pîrvulescu, în locul lui Rafa și Taub, iar jocul s-a schimbat. ”Studenții” au egalat în minutul 82. Florescu a centra, iar Dican a trimis în plasă cu capul pentru 1-1.

La final, fanii lui U Cluj i-au huiduit și certat pe jucătorii antrenați de Falub.