Dan Petrescu l-a invins pe Dorinel Munteanu in Rusia

29 Aprilie 2013
879 Vizualizari | 0 Comentarii
Dan Petrescu
Duelul romanilor in campionatul Rusiei. Dinamo Moscova, antrenata de Dan Petrescu, a invins echipa lui Dorinel Munteanu, Mordavia Saransk si a impins-o si mai clar in zona retrogradarii. Bursucul a urcat temporar pe locul 4.
In etapa 26 din Rusia, Dinamo Moscova a invins cu 3-1 pe Mordovia Saransk. Golurile s-au marcat rapid, in 35 minute. Dinamo conducea cu 2-0 dupa reusitele lui Yusupov (4) si Kuranyi (24). Mordavia a redus diferenta prin Panchenko (28), dar Kuranyi a mai inscris un gol pentru Dan Petrescu in minutul 35, stabilind scorul final. In echipa lui Dorinel Munteanu a jucat si Oprita.
Din etapa 26 mai sunt partide de jucat, insa Dinamo Moscova se afla temporar pe locul 4, in timp de Mordavia este clasata pe penultimul loc si poate cadea pe ultimul la finalul etapei.