Debut cu victorie categorica pentru Olimpia Cluj in primul meci din UW Champions League 2015-2016. Echipa clujeana a trecut cu 4-0 de campioana Estoniei

13 August 2015
345 Vizualizari | 0 Comentarii
Olimpia
Primul meci din UEFA Women’s Champions League editia 2015-2016 a adus in fata „Olimpicelor Clujului”, campioana Estoniei, Pärnu Jalgpalliklub.

Desi au avut in primul 11 doua debutante in Liga Campionilor, Lidia Havristiuc si Teodora Meluta, Olimpia Cluj a dominat jocul din primul si pana in ultimul minut, castigand astfel cu 4-0.

De asemenea, alte doua jucatoare au debutat pentru Olimpia intr-o competitie internationala oficiala, si anume, Beatrice Tarasila si Cristina Carp, ele intrand pe parcursul jocului.

Din cele 38 de suturi spre poarta, 19 au fost pe cadrul portii, iar 4 dintre ele s-au materializat prin gol.

Golurile au fost „impartite” cate doua pentru fiecare repriza, fiind marcate de Lunca (7′, 63′), Voicu (42′) si Olar (50′).

Olimpia: Ganea – Corduneanu, Olar, Havristiuc (Tarasila 72′), Meluta (Ciolacu 59′) – Bortan – Batea, Vatafu, Voicu, Giurgiu (Carp 82′) – Lunca.