Dinamo si Steaua, remiza cu mult dramatism. Avantaj Astra!

7 Martie 2016
407 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo Steaua
Dinamo si Steaua au remizat in derbi de Romania, scor 1-1, in prima etapa a play-off-ului sezonului 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Hamroun, minutul 10 si Bicfalvi, minutul 81.

Steaua a inceput perfect meciul cu Dinamo din deplasare, marcand in chiar minutul 10.

Hamroun a primit o pasa perfecta de la Nicusor Stanciu, usor lateral stanga, a intrat imeptuos in careu si a sutat fara sperante la coltul lung pentru Cerniauskas.

O repriza care a continuat in verva, cu ocazii de ambele parti. Nita a trebuit sa intervina in 2-3 randuri cu parade bune, pentru a pastra poarta fara pata.

De partea cealalta, Chipciu a tras in bara inainte de prima jumatate de ora.

Marica avea sa se accidenteze serios in minutul 36, dupa ce a sutat intr-o minge in plin careu. A cerut imediat schimbarea, a intrat Muniru, care la prima atingere a trimis un sut bomba de la peste 30 de metri, balonul fiind greu respins de portarul lituanian.

S-a intrat la pauza cu 1-0 pentru Steaua.

Partea secunda a fost una si mai nebuna, cu Dinamo insistand tot mai mult sa egaleze. Bicfalvi a lovit bara cu un sut naprasnic in minutul 63, pentru ca fostul stelist sa marcheze pana la urma, pe final, in minutul 81.

El a marcat cu capul dupa o centrare perfecta primita de la Rotariu.

Finalul a fost unul incins, cu doua eliminari, pentru Hamroun si Filip, dupa un conflict dur intre cei doi.

1-1 a fost si rezultatul final, cu Steaua fiind distantata acum la 6 puncte de liderul Astra.