Doi sportivi de la Universitatea Cluj, pe podium la o competitie de scrabble in engleza

30 Aprilie 2013
681 Vizualizari | 0 Comentarii
Doi sportivi legitimati la Universitatea Cluj au ocupat primul loc, respectiv pozitia a 3-a, in cadrul celei de-a doua etape a campionatului national de scrabble in engleza, desfasurate la un hotel din Cluj.

Mihai Pantis s-a clasat astfel pe locul 1, incheind competitia cu 9 victorii si o infrangere, in timp ce Ovidiu Tamas a ocupat cea de-a treia pozitie, cu 5 victorii si 5 infrangeri, conform site-ului clubului sportiv Universitatea Cluj. Locul 2 a fost ocupat de Dan Sandu, sportiv legitimat la Locomotiva Bucuresti, cu 7 victorii si 3 infrangeri. Concursul a avut loc la hotelul Ary din Cluj-Napoca.

Ultima etapa a campionatului de scrabble in limba engleza se va desfasura la Iasi, intre 2-3 noiembrie.

Intre 24-26 mai la acelasi hotel se va desfasura un alt turneu de scrabble, in limba romana, reprezentand cea de-a doua etapa a campionatului national de scrabble.