Echipa de baschet feminin a Universitatii Cluj se desprinde in clasament, dupa a cincea victorie consecutiva

24 Octombrie 2016
692 Vizualizari | 0 Comentarii
Inca o victorie pentru baschetbalistele de la U
Echipa de baschet feminin a Universitatii Cluj a ajuns la cinci victorii consecutive in campionat, dupa ce a invins in deplasare formatia Politehnica National Iasi cu scorul de 68-83. Inceputul partidei a fost mai echilibrat, dar in repriza secunda fetele lui Dragan Petricevic s-au distantat pe tabela. Pe sferturi a fost 20-22, 22-25, 13-22 si 13-14.

Taneisha Harrison a fost cea mai buna marcatoare a echipei noastre cu 25 de puncte, urmata fiind de Andra Mandache cu 16 puncte.  Gabriela Irimia a inscris 11 puncte, iar Adrianne Ross si Cheslea Davis au avut fiecare cate 9 puncte marcate, arata u-cluj.ro.