Echipa de fotbal feminin Olimpia CLuj a reusit o victorie la Iasi, Carmen Ciobanu debutand cu gol

18 Februarie 2015
879 Vizualizari | 0 Comentarii
In cursul ziei de ieri, 17 februarie, de la ora 15:00, echipa de fotbal feminin Olimpia Cluj a jucat un meci mical in Copou (Iasi) in compania liderului Ligii I, Seria 2, Navobi Iasi.
Partida a fost una dinamica, cu ocazii de ambele parti in prima repriza, intrucat antrenorul Mirel Albon a aliniat un prim 11 cu 8 jucatoare junioare de la echipa a 2-a, care sunt in vizorul acestuia pentru a face pasul oficial catre prima echipa.

Astfel, scorul la pauza a fost 2-0 pentru Campioana Romaniei, golurile fiind marcate de Indrei (24′) si Popa (31′).

Din cauza unei recidivari a unei vechi accidentari, Batea a fost inlocuita de Vatafu in minutul 30, restul schimbarilor facandu-se la pauza, in locul jucatoarelor tinere intrand „veteranele” Manie, Corniciuc , Lunca , Corduneanu si Boanda.

11’le  Olimpiei de dupa pauza a dominat intreaga repriza si a reusit sa mai inscrie 3 goluri in poarta lui Cojocaru prin Giurgiu (82′), Corduneanu (90′) si un gol de debut al lui Carmen Ciobanu marcat in minutul 85′.

” In primul rand este o onoare pentru mine ca am ajuns sa joc pentru Campioana Romaniei si ca mi-am adus aportul la aceasta victorie de astazi. Imi doresc sa joc cat mai mult in echipamentul Olimpiei si sper ca acest gol sa imi dea mai multa incredere in mine pe viitor.” a declarat Carmen Ciobanu la sfarsitul jocului.
Scor final : Navobi Iasi – Olimpia UT Cluj-Napoca 0-5 (0-2)