Fara emotii! Real Madrid si Chelsea au ajuns lejer in sferturile Ligii Campionilor

19 Martie 2014
627 Vizualizari | 0 Comentarii
Inca doua echipe de top au ajuns in primele opt formatii din Liga Campionilor la fotbal. Real Madrid s-a calificat fara probleme în faza superioara, administrandu-i un scor general de 9-2 nemtilor de la Schalke. Dupa victoria cu 6-1 din Germania, spaniolii au învins si in retur cu 3-1. Cristiano Ronaldo, de doua ori, si Morata au punctat pentru un succes fara emotii pentru galactici.

Asa cum era de asteptat, Chelsea merge si ea în sferturile de finala. Dupa 1-1 la Istanbul, englezii au transat calificarea înca din prima repriza. Londonezii au castigat cu 2-0, dupa golurile marcate de Eto'o si Cahill. Pe langa Real Madrid si Chelsea, în sferturile de finala ale UEFA Champions League mai sunt calificate: Barcelona, Atletico Madrid, Bayern Munchen si PSG.

Astazi se vor disputa si ultimele doua meciuri din mansa retur a optimilor de finala din Liga Campionilor. Manchester United este condamnata sa treaca de Olympiacos, pentru a-si mai spala din pacatele unui sezon dezastruos. Misiunea elevilor lui David Moyes nu este insa deloc simpla, pentru ca in tur grecii s-au impus cu scorul de 2-0. Daca vor fi eliminati din Liga, diavolii lui Moyes vor rata orice sansa de a mai cuceri vreun trofeu in acest sezon. Tot astazi, de la ora 21.45, Borussia Dortmund nu ar trebui sa aiba emotii in returul cu Zenit, mai ales dupa victoria din tur cu 4-2, chiar daca pe banca tehnica a rusilor a venit portughezul Andreas Villas Boas.