capricorn
varsator
pesti
FCSB

FCSB a revenit pe prima pozitie a clasamentului Ligii 1 dupa o victorie convingatoare in fata celor de la Universitatea Craiova.

Vicecampioana s-a impus cu scorul de 2-0 la capatul unei partide dominata cu autoritate in fata unei formatii a oltenilor parca anesteziata pe National Arena.

Duelul dintre cele doua echipe a inceput tare, cu o schimbare facuta de olteni inca din minutul 5, provcata de accidentarea lui Martic, si cu un gol inscris in minutul 6 de Momcilovic.

Budescu a centrat bune, sarbul a reluat din prima in portarul Mitrovic, mingea i-a revenit si a doua oara nu a mai iertat.

Craiova nu a reusit sa puna o presiune reala in jumatatea adversa, desi a avut posesia, si a avut sanse la sutul din afara careului al lui Zlatinski, la actiunile personale ale lui Mitrita si la actiunea din finalul primei parti a lui Dimitrov.

Dica a mutat inspirat la pauza, cand i-a trimis in teren pe Teixeira si Florin Tanase, iar in minutul 51 veteranul portughez a obtinut un penalti transformat imediat de "decarul" adus de la Viitorul lui Hagi.

Oltenii au incercat sa inscrie macar un gol la Bucuresti, Mangia fortand cu Baluta si Mateiu, insa nu au reusit sa trimita mingea in plasa.

In urma acestui rezultat, FCSB devine liderul la zi din Liga 1, cu doua puncte peste CFR Cluj.

Page time :0.1056 (s) | 32 queries | Mysql time :0.020214 (s)