Forma maxima pentru U Cluj, care obtine a 5-a victorie in tot atatea partide amicale disputate. GALERIE FOTO

19 Februarie 2017
2301 Vizualizari | 2 Comentarii
Victorie in al cincilea amical pentru U Cluj

Al cincilea amical disputat aduce tot atatea victorii pentru echipa de fotbal a Universitatii Cluj, care a dispus de fotbalistii de la Cetatea Deva, echipa din liga a III-a, cu scorul decisv de 5-1, 2-0 la pauza.

Brian Lemac  a deschis scorul pentru "studenti" in minutul sapte, tot el transformand si un penalty spre sfarsitul primelor 45 de minute, ducand scorul primei reprize la 2-0. Atacantul lui "U" a reusit hatt-trick-ul in a doua repriza, in minutul 52, oaspetii reusind golul de onoare in minutul 60.

Scorul final al partidei a fost stabilit de Hatiegan, care marcat de doua ori, ducand tabela de marcaj la 5-1.

In meciurile amicale disputate in acest an, U Cluj a obtinut victorii impotriva CSM Hunedoara (2-0), Unirea Jucu (2-1), Industria Galda de Jos (3-2) si FC Zalau (3-1). Urmatorul meci de verificare este programat miercuri, de la ora 12:00, in Parcul Sportiv "Iuliu Hatieganu", cu CS Ocna Mures.