Franta, victorie chinuita in fata Camerunului

31 Mai 2016
368 Vizualizari | 1 Comentarii
franta
Franta, prima adversara a Romaniei de la Campionatul European, a obtinut o victorie chinuita in meciul amical contra nationalei Camerunului.

Reprezentativa "cocosului galic" s-a impus cu scorul de 3-2, golul victoriei fiind marcat abia in ultimul minut de joc.

Pentru francezi au inscris Matuidi, Giroud si Payet, acesta din urma stabilind scorul final in minutul 90.

Elevii lui Deschamps au aratat insa surprinzator de multe probleme in defensiva, camerunezii avand destul de multe ocazii importante, in afara celor doua goluri marcate.