varsator
pesti
Generatia de Aur vs Legendele Barcelonei 7

Generatia de Aur a Romaniei a facut din nou spectacol, de data aceasta la Cluj, pe Cluj Arena, unde a infruntat Legendele Barcelonei, in cadrul festivaului sportiv care a avut loc in weekend.

In fata a 20 de mii de oameni, Hagi si compania au facut spectacol, chiar daca echipa ”nationala” a pierdut confruntarea cu spaniolii de la Barca, scor 0-2, golul doi al victoriei fiind inscris, culmea, de catre Hagi.

Apararea tricolorilor a dus greul - brazilianul Giovanni i-a pus la pamant pe Belodedici, Lupescu si Gica Popescu, iar Stelea n-a putut evita singurul gol din prima repriza, marcat de Julio Salinas.

Dupa pauza, fiul lui Daniel Prodan, Razvan, a facut cuplu in centrul apararii cu Cristi Chivu, iar Hagi a facut spectacol si in tricoul Barcelonei. Regele a stabilit scorul final, 2-0 pentru catalani.

Puteti urmari mai multe imagini de la meciul de legenda, in galeria foto de mai jos.