Gest incredibil al lui Djokovici: Putea fi eliminat de la Roland Garros dupa ce si-a aruncat racheta

3 Iunie 2016
409 Vizualizari | 0 Comentarii
Novak Djokovici
Novak Djokovici putea fi eliminat de la Roland Garros din cauza unui gest lipsit de sportivitate, el fiind la un pas de a lovi un arbitru dupa ce si-a aruncat racheta.

In setul al treilea al meciului cu Berdych, din sferturile de finala, dupa ce adversarul sau reusise un break, "Nole" a dat cu racheta de zgura.

Aceasta a zburat insa in spate si a fost foarte aproape de a lovi un arbitru de linie. Daca acest lucru s-ar fi intamplat, sarbul ar fi fost scos din competitie.

Djokovici si-a cerut scuze, aratand ca n-a intentionat nicio clipa sa il loveasca pe arbitru, iar meciul a continuat.

Liderul clasamentului ATP s-a impus in cele din urma cu scorul de 6-3, 7-5, 6-3, obtinand calificarea in semifinalele de la Roland Garros.