Haos la Cluj: 19 cartonase intr-un meci

28 Iulie 2013
1680 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj a incheiat la egalitate, scor 2-2, cu ACS Poli Timisoara, dupa un meci nebun.

Nou-promovatele isi fac de cap in debutul de sezon al Ligii 1. Daca FC Botosani a castigat la Medias, dupa ce in prima etapa remizase cu CFR Cluj, ieri a fost randul timisorenilor sa acumuleze cel de-al patrulea punct.

Poli, care a invins-o clar pe Dinamo in prima etapa, scor 2-0, si-a vandut scump pielea la Cluj, pe terenul CFR-ului.

Szekely a deschis scorul pentru banateni, in minutul 7, iar situatia s-a complicat si mai mult pentru ”feroviari” dupa o jumatate de ora de joc, cand Florin Costea a fost eliminat dupa doua faulturi stupide.

Ardelenii au egalat prin Cadu, din lovitura libera, insa Felgueiras a primit si el cartonas rosu, provocand si un penalty. Acelasi Szekely a transformat de la punctul cu var si scorul era 2-1 pentru Timisoara, in minutul 70.

Clujenii, antrenati de Mircea Rednic, reusit sa egaleze prin Ciprian Deac, tot din lovitura libera. Acelasi Deac a fost eliminat cateva minute mai tarziu pentru un fault asupra lui Barbut.

Arbitrul partidei, Iulian Dima, a mai acordat, pe langa cele trei cartonase rosii, si 16 ”galbene”. CFR ramane cu doua puncte in clasament, dupa doua partide aparent usoare, impotriva unor grupari nou-promovate.

Azi se disputa doua partide in Liga 1. Rapid si Dinamo cauta primele puncte in acest sezon, pe teren propriu, in meciurile cu Viitorul Constanta, respectiv FC Vaslui.