Inca o mare surpriza la CM de handbal. Campioana Europei a fost eliminata in optimi

23 Ianuarie 2017
443 Vizualizari | 0 Comentarii
handbal 1
Dupa eliminarea campioanei olimpice en-titre, Danemarca, in optimile de finala ale Campionatului Mondial de handbal masculin, in Franta, unde are loc intrecerea in aceasta perioada, a mai avut loc o mare surpriza.

Germania, recenta campioana europeana, a fost invinsa la mare limita de Qatar, scor 20-21, desi a condus la pauza la un gol, 10-9.

Qatar a terminat repriza secunda in forta si s-a calificat in sferturi, echipa din Orient fiind vicecampioana mondiala in exercitiu, dar lipsita fiind de multe vedete de la ultimul Mondial.

In sferturi, Qatar va da piept cu Slovenia.

Se mai cunosc deja doua sferturi de finala, e vorba de Franta - Suedia si Ungaria - Norvegia.

Spania, care a invins la un gol distanta Brazilia, trebuie sa isi cunoasca si ea adversara, din meciul dintre Croatia si Egipt.

Page time :0.1049 (s) | 24 queries | Mysql time :0.014286 (s)