Echipa de handbal feminin a CSU Cluj-Napoca a pierdut prima partida disputata in acest an, in compania celor de la CS Minaur Baia Mare, in cadrul unui meci amical disputat la Cluj-Napoca.

Antrenorii celor doua echipe au decis sa se joace un meci cu trei reprize a 30 de minute fiecare, fiind o utila verificare pentru ambele grupari, care vor juca la startul saptamanii viitoare in Liga Florilor.

Oaspetele s-a impus cu scorul de 53-45 (14-14, 31-25), la joc participand 18 jucatoare. Au lipsit: Paulina Masna, Cristina Ciausescu si Marija Shteriova.

CS Minaur: Ana Maria Mazareanu (14 interventii), Cristina Enache (9 interventii) – Yaroslava Burlachenko 3, Larisa Tamas 3, Petruta Argyelan 5, Helena Rysankova 3, Roxana Szolosi 3, Anca Polocoser 5, Anna Ivanenko 1, Oana Cirstea 2, Camelia Hotea 5, Eva Kerekes 2, Madalina Conache 1, Sonia Seraficeanu 2, Sylwia Lisewska 4, Oana Bondar 7, Andreea Popa 1, Oana Bors 6. Antrenori: Costica Buceschi, Magda Kovacs si Claudia Cetateanu

Au arbitrat: Sebastian Marza si Cristian Nedelea (Cluj Napoca)

Aruncari de la 7m: 4-2 (transformate 4-1; a ratat Szolosi). Minute de eliminare: 2-10