Infrangere pentru echipa de baschet feminin a Universitatii Cluj, in etapa a sasea a Ligii Nationale. GALERIE FOTO

21 Noiembrie 2017
270 Vizualizari | Comentarii
U Cluj baschet feminin 5

Echipa de baschet feminin a Universitatii Cluj a pierdut in fata CSU Alba Iulia, scor 61-65, in cadrul unei partide disputate in cursul zilei de ieri la Cluj, in cadru etapei a sasea a Ligii Naţionale de baschet feminin.

Clujencele au inceput bine meciul, conducand cu 14-9 dupa primul sfert, insa adversarele au preluat apoi controlul, avand şi 11 puncte avans in sfertul secund. Pana la final, „U” a avut doar momente in care a dat impresia ca poate reveni in meci, gazdele inscriind, in total, 24 de puncte prin aruncari de la mare distanţa, faţa de doar noua ale adversarelor, arata cjsport.ro. Procentajul catastrofal de la doua puncte a fost marele dezavantaj al Universitaţii in aceasta partida, “studentele” pierzand la o diferenţa de patru puncte al treilea meci al sezonului. Radoslava Bachvarova a fost cea mai buna marcatoare a clujencelor, 16 puncte, „U” avand o singura victorie in cele patru meciuri disputate pana acum.

Jocul cu SCM Timişoara, din etapa a doua, a fost amanat, iar adversarul din etapa a patra, Phoenix Galaţi, s-a retras din campionat.

Chiar daca au jucat pentru prima data in Sala Sporturilor, putini suporteri si-au facut aparitia la meci.