15 Mai 2015
387 Vizualizari | 0 Comentarii
Irina Begu
Irina Begu a fost eliminata in optimile de finala ale turneului WTA de la Roma.

Sportiva noastra a pierdut dramatic, in trei seturi, partida cu Victoria Azarenka. Fosta lidera a clasamentului WTA s-a impus cu scorul de 6-4, 5-7, 6-1.

Cea de-a treia romanca ajunsa in aceasta faza a competitiei a intrat si ultima in concurs, meciul ei cu Azarenka fiind ultimul al zilei de pe arena centrala din capitala Italiei.

Din pacate, Irina a inceput slab partida, pierzandu-si serviciul si "alergand" tot timpul dupa adversara sa.

PUBLICITATE

N-a reusit acest lucru in primul set, insa a facut-o in cel de-al doilea, atunci cand a avut o revenire fantastica, a castigat patru game-uri consecutive si a trimis partida in "decisiv".

Chiar daca a inceput setul al treilea cu un game castigat pe propriul serviciu, Begu nu a reusit sa mentina ritmul si a sfarsit prin a fi eliminata de fosta lidera WTA.

Azarenka si-a asigurat astfel calificarea in sferturi, acolo unde o va intalni pe Maria Sharapova.