Juventus, victorie controversata cu Roma

6 Octombrie 2014
562 Vizualizari | 0 Comentarii
Juventus Torino rasufla usurata dupa derbiul etapei a VI-a din Serie A. Echipa pregatita de Masimiliano Allegri a reusit, dupa un meci nebun si controversat, sa pastreze toate cele trei puncte acasa, invingand cu 3-2, pe AS Roma.

Cele doua echipe aflate la egalitate de puncte in fruntea clasamentului si-au vandut scump pielea in partida jucata la Torino, pentru a-si pastra pozitia de lider.

Marele protagonist al serii a fost insa arbitrul Rocchi, care a indicat punctul cu var in trei ocazii.

Tevez a deschis scorul pentru gazde in minutul 27, dupa un penalti dubios. Decizia a fost primita cu proteste de antrenorul oaspetilor, Rudi Garcia, care a fost trimis in tribune.

Cinci minute mai tarziu, Roma a egalat tot de la 11 metri, dupa un fault in careu al lui Lichsteiner la Totti, care a transformat lovitura de pedeapsa.

Iturbe a adus in avantaj formatia din capitala Italiei inainte de pauza, dar la scurt timp arbitrul intalnirii a dictat un nou penalti discutabil pentru Batrana Doamna. Tevez nu a ratat si a restabilit egalitatea.