Liga Campionilor, optimi: Egal intre PSG si Chelsea

18 Februarie 2015
512 Vizualizari | 0 Comentarii
Paris Saint Germain si Chelsea Londra au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata marti seara in capitala Frantei, in prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor.

Un rezultat norocos pentru londonezii lui Mourinho, care, desi au deschis scorul, au avut mare sansa in partea secunda.

Ivanovici a fost cel care a deschis scorul pentru "albastri", in minutul 37, la capatul unei faze construita de fundasi. Terry a centrat, Cahill a prelungit cu calcaiul, iar Ivanovici l-a invins pe Sirigu cu o lovitura de cap.

Dupa pauza, Chelsea n-a facut nimic altceva decat sa se apere si a fost pedepsita in minutul 54, cand Cavani a finalizat cu capul o centrare superba a lui Matuidi.

Au urmat atacuri peste atacuri ale francezilor si doar interventiile excelente ale goalkeeperului belgian Courtois au facut ca tabela sa ramana neschimbata pana la final.

Un 1-1 care anunta un retur de foc peste 3 saptamani, pe Stamford Bridge din Londra.