Liga Campionilor, optimi: Sahtiorul smulge o remiza cu Bayern

18 Februarie 2015
420 Vizualizari | 0 Comentarii
Sahtior Donetk si Bayern Munchen au incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul din prima mansa a optimilor de finala ale Champions League.

Soarta calificarii se va decide in returul din Germania.

Intalnirea disputata pe arena din Lviv a fost una foarte inchisa, cu putine ocazii la cele doua porti, dar cu multe faulturi extrem de dure.

Bayernul lui Guardiola a fost ceva mai periculos in prima parte, cand Muller a ratat de doua ori din pozitii foarte bune si... cam atat.

Repriza secunda a fost una de cosmar pentru microbisti, statisticile inregistrand zero suturi pe poarta pentru ambele formatii.

Singurele momente controversate au aparut in minutele 61 si 65. Mai intai, Luiz Adriano a fost iertat de o eliminare dupa o talpa pusa pe gamba lui Xabi Alonso, pentru ca imediat ibericul sa fie trimis la cabine, primind al doilea cartonas galben pentru un fault banal.