Liga Campionilor: Real Madrid se califica in sferturi dupa o infrangere nebuna: sapte goluri pe Bernabeu

11 Martie 2015
426 Vizualizari | 0 Comentarii
Real Madrid
Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a pierdut meciul cu Schalke 04 de pe teren propriu cu scorul de 3-4.

La adapostul victoriei cu 2-0 din tur, Real Madrid a intrat extrem de relaxata, iar acest lucru i-a costat pe baietii lui Carlo Ancelotti.

Schalke a deschis scorul dupa 20 de minute, prin Fuchs, care a profitat de o gafa a lui Casillas, insa dupa doar cinci minute Ronaldo a egalat cu o lovitura superba de cap.

Schalke a trecut din nou in avantaj in minutul 40, cand Huntelaar a profitat de o noua gafa a lui Casillas, insa si de aceasta data Ronaldo a stabilit egalarea, inainte de pauza.

Karim Benzema parea ca a linistit calculele calificarii in minutul 53, dupa un gol pe cont propriu, numai ca Schalke a revenit, iar Sane a facut 3-3 in minutul 57.

Cand putini se mai asteptau, Schalke a reintrat in grafic, intrucat Huntelaar a marcat superb in minutul 85, cu un sut sub transversala.

Au urmat cinci minute de foc pentru Real Madrid, care a fost la un gol distanta de eliminarea din Liga Campionilor, insa Casillas si-a mai spalat din pacate pe final.