Mircea Lucescu, eliminat din Liga Campionilor: Sahtior a luat sapte goluri de la Bayern!

12 Martie 2015
506 Vizualizari | 0 Comentarii
Sahtior Donetk
Sahtior Donetk, echipa pregatita de Mircea Lucescu, a fost eliminata in optimile Ligii Campionilor dupa ce a pierdut cu 0-7 meciul retur cu Bayern Munchen.

Mircea Lucescu
a venit la Munchen plin de optimism dupa 0-0 din tur, dar a fost adus cu picioarele pe pamant dupa doar trei minute.

Kucher a faultat in careu si a fost eliminat cu mare usurinta, iar Thomas Muller nu a ratat de la punctul cu var.

Sahtior a cazut total dupa primirea acestui gol, iar Bayern a facut o adevarata demonstratie de forta, chiar daca l-a pierdut rapid pe Arjen Robben, accidentat.

Pana la pauza, Boateng a facut 2-0 cu o reluare din fata portii, pentru ca in partea secunda Bayern sa se dezlantuie.

In minutele 50 si 52, Ribery si Muller au punctat din nou, profitand de haosul din defensiva lui Mircea Lucescu.

Badstuber a facut 5-0 in minutul 63 cu o lovitura de cap, pentru ca Lewandowski sa duca scorul la 6-0 cu un sfert de ora inainte de final. Ultimul marcator al meciului a fost Gotze, in minutul 88.

S-a terminat 0-7, scor ce o scoate pe Sahtior din Liga Campionilor.