Monica Niculescu, victorie splendida la Hobart

11 Ianuarie 2016
420 Vizualizari | 0 Comentarii
Monica Niculescu
Monica Niculescu a obtinut o victorie splendida in primul tur al intrecerii WTA de la Hobart.

Desi a intalnit o adversara pe care nu reusise s-o mai invinga pana in acest moment, Monica a evoluat excelent si s-a impus in doua seturi, scor 7-5, 7-5.

Sportiva noastra a inceput foarte bine disputa cu americana Christina McHale, distantandu-se rapid in primul set, insa apoi a urmat o cadere inexplicabila, care i-a permis jucatoarei din Statele Unite sa serveasca pentru castigarea actului inaugural la scorul de 5-4.

Monica si-a revenit insa atunci cand trebuia, a castigat trei game-uri consecutive, doua pe serviciul americancei, si si-a adjudecat primul set.

Cel de-al doilea set a avut o desfasurare cumva similara, dar de aceasta McHale a avut avantaj dupa primele game-uri, conducand la un moment dat cu 4-3.

Niculescu a revenit si de aceasta de la 4-5 si servici pentru adversara, castigand partida dupa o ora si 43 de minute.