Mourinho, un car de nervi dupa egalul cu trupa lui Gardos: "Arbitrului ar trebui sa-i fie rusine!!"

29 Decembrie 2014
445 Vizualizari | 0 Comentarii
Jose Mourinho
Chelsea a remizat in deplasare duminica la pranz, in fata echipei lui Florin Gardos, Southampton, scor 1-1, iar dupa meci Jose Mourinho a fost un car de nervi la adresa arbitrului, care, in viziunea sa, trebuie sa dea un penalti lui Chelsea.

Faultul despre care vorbeste Mourinho s-a petrecut in repriza secunda, Cesc Fabregas fiind cel faultat in careu:

"Am obtinut un punct bun pe un teren foarte complicat. Southampton s-a aparat cu tot ce a avut la dispozitie: organziare, stare de spirit, solidaritate, Jucatorii mei au incercat totul, mai ales dupa pauza. Dar eu nu pot intelege cum nu a fost acordat un penalti indiscutabil la Fabregas. Intr-o zi, Sam Allardyce a spus ca jucatorii mei plonjeaza, apoi altul a zis la fel si inca unul.

Si aici vedem un arbitru care ii da galben pentru simulare jucatorului meu in loc sa acorde penalti. Nu pot sa inteleg asta. A fost un penalti enorm. Cum sa nu-l vezi? Am sa merg sa-l vad pe arbitru, sa-i urez un an bun in 2015 si sa-i spun ca ar trebui sa-i fie rusine de el", spunea dupa meci Mourinho, la conferinta de presa.

Dupa acest egal, Chelsea a ramas lidera in Premier League, fiind la 3 puncte in fata lui Manchester City, care a remizat si ea, 2-2 acasa cu Burnley.