Nationala continua seria de ghinioane pe Cluj Arena. Galerie FOTO de la Romania-Danemarca

27 Martie 2017
1371 Vizualizari | 0 Comentarii
Romania Danemarca 5

Nationala de fotbal a Romaniei a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat in cursul serii de ieri in fata reprezentativei Danemarcei, in cadrul campaniei de calificare pentru mondialul din Rusia.

”Suntem suparati pentru ca am avut niste ocazii. Ultimele 15 minute ne-au dominat. Pacat! O victorie ne apropia de obiectiv. Vom lupta pana in ultima secunda, daca vom mai avea vreo sansa. Concluzia serii este un egal pentru Danemarca”, arata la finalul partidei Cristi Sapunaru.

”Nu e foarte buna aceasta seara. E pacat de rezultat. Cred ca ne-am indepartat de locurile fruntase. Stiam foarte clar ce ne asteapta. Stiam ca trebuie sa castigam. Am ratat 2 - 3 ocazii in prima repriza. Daca am fi marcat, era un alt joc. Cu siguranta nu e un egal pentru noi”, a spus si Vlad Chiriches.