9 Mai 2014
552 Vizualizari | 0 Comentarii
Daniel Isaila
Numai in prima liga de fotbal a Romaniei se pot intampla astfel de schimbari! Daniel Isaila a redevenit antrenorul Astrei, ajungând la un acord cu Ioan Niculae.
Din etapa viitoare, Isaila va sta pe banca giurgiuvenilor. Florin Marin a plecat de la Astra dupa doar zece partide, din care doua în Cupa Romaniei, cu Petrolul (0-0 si 2-1). Cu patru victorii, doua egaluri si doua înfrângeri în Liga I, fostul „secund” al lui Victor Piturca a demisionat imediat dupa victoria cu 2-0 în fata Sagetii Navodari, de ieri.

Din câte se pare, "Flocea" ar fi raspuns astfel imixtiunii patronului Ioan Niculae în alcatuirea echipei. Înaintea pauzei, în minutul 43, Florin Marin efectua o schimbare ciudata: trimitându-l pe Yazalde în locul lui Iorga, desi ex-galateanul nu era accidentat si nu comisese nicio greseala flagranta care sa justifice îndepartarea sa. În pauza meciului, la emisiunea Digi Sport Special au fost difuzate imagini cu organizatorul de competitii al giurgiuvenilor, Mihai Matei, vorbind la telefonul mobil. Imaginile au fost înregistrate înaintea introducerii lui Yazalde în teren. Potrivit unor surse din cadrul gruparii de la malul Dunarii, acela ar fi fost momentul în care Niculae a cerut schimbare în echipa lui Florin Marin.

La finalul partidei, "Flocea" nu s-a prezentat la conferinta de presa si i-a cerut patronului o întrevedere. În urma acelei discutii, Florin Marin a demisionat. Niculae avea sa confirme ulterior, în direct la sport.ro, ca a acceptat demisia fostului „secund” al lui Victor Piturca. "Florin Marin si-a dat demisia, eu i-am aprobat-o. Mi-a spus ca e nemultumit de joc si ca simte ca nu mai poate controla echipa. Plecarea lui Isaila a fost o greseala", a spus Ioan Niculae.