Pereche de dansatori de la Potaissa Turda, pe podium la Cupa Feeling Dance

28 Mai 2015
517 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa formata din Rares Saroli si Maria Crisan a urcat pe ultima treapta a podiumului la clasa H 10 – 11 ani, la Cupa Feeling Dance, desfasurata in 23 mai la Oradea. La competitie, de la clubul turdean au participat sapte perechi de dansatori, dintre care sase s-au calificat in finalele categoriilor la care au fost inscrise. Astfel, echipa Claudiu Moldovan – Denisa Cantor au obtinut locul 4, la clasa pregatitoare 10 – 11 ani, perechea Szekely Bogdan – Izabela Pastor s-a clasat pe locul 5, la clasa D 16 – 34 ani, latino si a promovat in clasa C si au mai obtinut locul 6, la clasa D 16 – 34 ani, standard. Perechea Dragos Costisor – Adelina Pacuraru s-a clasat pe locul 5, la Open Basic 16 – 34 de ani, latino, respectiv locul 6, la Open Basic, standard, Szabo Robert – Madalina Crisan a obtinut locul 6, la clasa E 14 – 15 ani, iar perechea Daniel Dabija – Berkmeri s-a clasat pe locul 6, la clasa pregatitoare 10 – 11 ani. In semifinalele competitiei perechea Victor Popa – Selena Martin a obtinut locul 10, la debutanti 8 – 9 ani.

La competitia Cupa Feeling Dance au participat 309 perechi din tara. Sportivii de la clubul turdean vor mai participa, pana la incheierea sezonului competitional, la inca trei competitii, ce vor avea loc la Dej, Resita si Sebes.