Performanta extraordinara pentru Mircea Lucescu: Sahtior a castigat Supercupa Ucrainei

15 Iulie 2015
402 Vizualizari | 0 Comentarii
Mircea Lucescu
Mircea Lucescu a reusit o noua performanta extraordinara in Ucraina dupa ce echipa sa, Sahtior Donetk, a castigat Supercupa in fata marei rivale, Dinamo Kiev.

"Minerii" s-au impus cu scorul de 2-0, cele doua reusite venind in ultimele minute ale partidei.

Dupa ce si-a vandut doi dintre brazilienii vedeta in aceasta vara, Lucescu a demonstrat ca are inca suficiente resurse pentru ca Sahtiorul sa isi reinstaureze dominatia in fotbalul ucrainean.

Dario Srna a deschis scorul in al doilea minut de prelungiri, transformand un penalti obtinut de Alex Teixeira, pentru ca doua minute mai tarziu un alt brazilian, Bernard, sa risipeasca emotiile cu golul de 2-0, inscris cu un sut simplu, din cinci metri.

In urma acestei victorii, Mircea Lucescu a ajuns la trofeul cu numarul 20 in Ucraina.