Potaissa Turda pierde prima runda in cadrul play-off-ului ligii nationale in fata Dinamo Bucuresti

26 Mai 2015
416 Vizualizari | 0 Comentarii
Formatia turdeana a pierdut, cu 26 – 35, partida cu Dinamo Bucuresti, ce a avut loc sambata, 23 mai, in sala de sport ”Gheorghe Baritiu” din Turda. Astfel, formatia bucuresteana a facut primul pas in vederea castigarii medaliilor de bronz.

Chiar daca gazdele au reusit sa inscrie primul gol al partidei, prin reusita lui Lazar, oaspetii au preluat conducerea, iar in minutul 10 al meciului, Dinamo conducea Potaissa cu scorul de 6 – 4. Diferenta s-a marit odata cu trecerea timpului, iar in minutul 20, oaspetii erau la carma partidei cu  scorul de 11 – 8. Astfel, dupa inca zece minute, Dinamo a intrat la cabine cu un avantaj de sase goluri, 18 – 12. Profitand de numeroasele greseli ale gazdelor, Dinamo nu a mai cedat, iar ce-a mai mare diferenta, intre cele doua echipe, s-a inregistrat in minutul 45 al partidei, cand oaspetii conduceau gazdele, la noua goluri diferenta (27 – 18). Decimata de accidentari, Potaissa nu a mai reusit sa revina pe tabela de marcaj, iar Dinamo are prima sansa in castigarea medaliilor de bronz. Urmatoare partida dintre Potaissa si Dinamo, va avea loc joi, 28 mai, la Bucuresti.