News Flash:

Programul COMPLET al Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci

3 Februarie 2014
4287 Vizualizari | 0 Comentarii
Programul competitiilor din cadrul Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci, din perioada 7 - 20 februarie, in ore locale, doua ore mai devreme la Bucuresti:
Programul Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci

Joi, 6 februarie
10.00 - 16.40 - Snowboard - Slopestyle Masculin + Feminin - calificari
18.00 - 18. 45 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat - calificari
19.30-22.55 - Patinaj artistic - Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

Vineri, 7 februarie
20.00-23.00 - Ceremonia de deschidere

Sambata, 7 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice
09.30-11.10 - Snowboard - Slopestyle masculin - calificari
12.00-14.30 - Hochei pe gheata - Tur preliminar: SUA - Finlanda
12.45-13.55 - Snowboard - Slopestyle masculin - Finala
14.00-15.05 - Schi fond - Skiathlon feminin - Finala
15.30-18.25 - Patinaj viteza - 5000 metri masculin - Finala
17.00-19.30 - Hochei pe gheata feminin - Tur preliminar: Canada - Elvetia
18.00-18.30 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat feminin - calificari
18.30-20.20 - Biatlon - Sprint masculin (10 km) - Finala
18.30-23.05 - Patinaj artistic - Probe pe echipe - program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi
18.30-22.05 - Sanie - Individual masculin - Manaele 1 si 2
20.30-21.35 - Sarituri cu schiurile - Trambulina normala masculin
22.00-23.35 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat feminin - Finala

Duminica, 9 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice
10.30-11.40 - Snowboard - Slopestyle feminin - calificari
11.00-13.10 - Schi alpin - coborare masculin - Finala
12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Suedia - Japonia
13.15-14.25 - Snowboard : Slopestyle feminin - Finala
14.00-15.05 - Schi fond - Skiathlon masculin - Finala
15.30-17.35 - Patinaj viteza - 3.000 metri feminin - Finala
17.00-19.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Rusia - Germania
18.30-20.20 - Biatlon - Sprint feminin (7,5 km) - Finala
18.30-22.25 - Sanie - Individual masculin - Mansele 3 si 4 - Finala
19.00-22.10 - Patinaj artistic - Proba pe echipe - program liber masculin, program liber feminin, program liber dans - Finala
21.30-23.15 - Sarituri cu schiurile - Trambulina normala masculin - Finala

Luni, 10 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur: Rusia - Marea Britanie, Elvetia - Suedia, Danemarca - China, Germania - Canada
11.00-12.30 - Schi alpin - Supercombinata feminin: coborare
13.45-16.35 - Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificari, stafeta de 3.00 metri feminin calificari
14.00-16.30 - Hochei pe gheata feminin - Tur preliminar: SUA - Elvetia
14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: China - Canada, Elvetia - SUA, Suedia - Marea Britanie, Rusia - Danemarca
15.00-16.10 - Schi alpin - Supercombinata feminin: slalom - Finala
17.00-20.25 - Patinaj viteza - 500 metri masculin - Finala
18.00-19.20 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat masculin - calificari
18.45-21.40 - Sanie - Individual feminin - Mansele 1 si 2
19.00-20.20 - Biatlon - Urmarire masculin (12,5 km) - Finala
19.00-21.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Finlanda - Canada
19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur: SUA - Norvegia, Danemarca - Rusia, Canada - Elvetia, Suedia - Marea Britanie
22.00-23.35 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat masculin - Finala

Marti, 11 februarie - vor fi decernate opt titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling D - feminin - primul tur: Elvetia - Danemarca, Suedia - Canada, Rusia - SUA, Coreea de Sud - Japonia
10.00-11.25 - Freestyle - Slopestyle feminin - calificari
13.00-14.05 - Freestyle - Slopestyle feminin - Finalah
14.00-14.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin + feminin - calificari
14.00-16.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Germania - Suedia
14.00-17.00 - Curling, masculin, primul tur: Canada - Suedia, SUA - China, Marea Britanie - Germania, Norvegia - Rusia
14.00-17.05 - Snowboard - Half-pipe masculin - calificari
16.00-17.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin+feminin - Finala masculin + feminin
16.45-20.00 - Patinaj viteza - 500 metri feminin - Finala
18.30-21.45 - Sanie - Individual feminin - Finala
19.00-20.00 - Snowboard - Half-pipe masculin - turul doi
19.00-20.20 - Biatlon - Urmarire feminin (10 km) - Finala
19.00-22.25 - Patinaj artistic - perechi - programul scurt
19.00-21.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Rusia - Japonica
19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur: Marea Britanie - SUA, Coreea de Sud- Elvetia, Danemarca - Japonia, China - Rusia
21.30-22.35 - Snowboard - Half-pipe masculin - Finala
21.30-23.05 - Sarituri cu schiurile feminin - trambulina normala - Finala

Miercuri, 12 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur: Danemarca - SUA, Norvegia - Germania, China - Elvetia
11.00-13.10 - Schi alpin - Coborare feminin - Finala
12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Elvetia - Finlanda
13.30-14.20 - Combinata nordica- Trambulina normala: sarituri
14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Japonia - Rusia, SUA - China, Coreea de Sud - Suedia, Canada - Marea Britanie
14.00-17.05 - Snowboard - Half-pipe feminin - calificari feminin
16.30-17.15 - Combinata nordica - Trambulina normala: 10 km - Finala
16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Canada - SUA
18.00-19.40 - Patinaj viteza - 1000 m masculin - Finala
18.15-20.35 - Sanie - Dublu - Finala
19.00-20.00 - Snowboard - Half-pipe feminin - turul doi
19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Germania -China, Elvetia - Marea Britanie, Rusia - Canada, Danemarca - Suedia
19.45-23.00 - Patinaj artistic - Perechi - Finala
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Cehia - Suedia
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Letonia - Elvetia
21.30-22.35 - Snowboard - Half-pipe feminin - Finala

Joi, 13 februarie - voi fi acordate sase titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Canada - Danemarca, China - Marea Britnie, Elvetia - Suedia
10.15-12.00 - Freestyle - Slopestyle masculin - Calificari
11.30-13.20 - Skeleton feminin - Mansele 1 si 2
12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Finlanda - Austria
12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Japonia - Germania
13.30-14.40 - Freestyle - Slopestyle masculin - Finala
14.00-16.30 - Short-track - 500 metri feminin - Finala - 1000 metri masculin calificari, stafeta 5000 metri calificari
14.00-15.40 - Schi fond - 10 km clasic feminin - Finala
14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: Elvetia - Rusia, Canada - Danemarca, Norvegia - Suedia, Marea Britanie - SUA
16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Rusia - Slovenia
16.30.-19.00 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Slovacia - SUA
18.00-20.20 - Biatlon - 20 km individual masculin - Finala
18.00-19.40 - Patinaj viteza - 1000 metri feminin - Finala
19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur: Suedia - Danemarca, Rusia - Coreea de Sud, Elvetia - Canada, Japonia - SUA
19.00-23.30 - Patinaj artistic - Masculin - Programul scurt
20.15-21.30 - Sanie - Stafeta - Finala
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin- Tur preliminar: Canada - Norvegia
21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Tur preliminar: Suedia - Rusia

Vineri, 14 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur - Suedia - China, SUA - Germania, Canada - Norvegia
11.00-12.30 - Schi alpin - Supercombinata masculin: coborare
12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Cehia - Letonia
14.00-15.55 - Schi fond - 15 km clasic masculin - Finala
14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Coreea de Sud - China, Marea Britanie - Japonia, SUA - Danemarca, Rusia - Elvetia
15.30-16.40 - Schi alpin - Supercombinata masculin: slalom - Finala
16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Suedia - Elvetia
16.30-21.40 - Skeleton - Mansele 1 si 2 masculin - Mansele 3 si 4 femin - Finala
17.45-19.00 - Freestyle - Sarituri feminin - Calificari
18.00-20.20 - Biatlon - 15 km individual feminin - Finala
19.00-23.25 - Patinaj artistic - masculin - programul liber - Finala
19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Marea Britanie - Danemarca, Rusia - SUA, China - Norvegia, Elvetia - Germania
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Canada - Austria
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Norvegia - Finlanda
21.30-22.35 - Freestyle - Sarituri feminin - Finala
21.30-22.35 - Sarituri cu schiurile - Marea trambulina individual masculin - calificari

Sambata, 15 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Canada - Japonia, China - Suedia, Marea Britanie - Coreea de Sud
11.00-13.10 - Schi alpin - Super-G feminin - Finala
12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Slovacia - Slovenia
12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - Sferturi de finala
14.00-16.55 - Short-track - 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala
14.00-15.30 - Schi fond - Stafeta 4x5 km feminin - Finala
14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: Suedia - Germania, Danemarca - Elvetia, Canada - Marea Britanie, Rusia - China
16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: SUA - Rusia
16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - Sferturi de finala
17.30-19.25 - Patinaj viteza - 1000 metri masculin - Finala
18.45-21.05 - Skeleton masculin - Mansele 3 si 4 - Finala
19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur - SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie - Elvetia, Danemarca - China
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Elvetia - Cehia
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Suedia - Letonia
21.30-23.15 - Sarituri cu schiurile - Marea Trambulina individual masculin - Finala

Duminica, 6 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur - SUA- Canada, Marea Britanie - Norvegia, Suedia - Rusia
11.00-13.10 - Schi alpin - Super-G masculin - Finala
11.00-12.10 - Snowboard - Snowboardcross feminin - Calificari
12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Austria - Norvegia
12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 5-8
13.15-14.05 - Snowboard - Snowboardcross feminin - Finala
14.00-16.30 - Schi fond - Stafeta 4x10 km masculin - Finala
14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Danemarca - Coreea de Sud, Japonia - Elvetia, Suedia - Rusia, SUA - Canada
16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Rusia - Slovacia
16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Slovenia - SUA
18.00-19.50 - Patinaj viteza - 1500 metri feminin - Finala
19.00-20.20 - Biatlon - Mass-start 15 km masculin - Finala
19.00-22.45 - Patinaj artistic - Dans - Programul scurt
19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Norvegia - Elvetia, China - Canada, Germania - Danemarca, SUA - Suedia
20.15-22.55 - Bob dublu masculin - Mansele 1 si 2
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Finlanda - Canada
21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 5-8

Luni, 17 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Rusia - Marea Britanie, Coreea de Sud - SUA, Japonia - China
11.00-12.30 - Snowboard - Snowboardcross masculin - Calificari
13.30-14.30 - Snowboard - Snowboardcross masculin - Finala
14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: China - Marea Britanie, Germania - Rusia, Elvetia - SUA, Norvegia - Danemarca
16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - Seminale
17.45-19.00 - Freestyle - Sarituri masculin - Calificari
18.30-21.00 - Bob dublu masculin - Mansele 3 si 4 - Finala
19.00-20.20 - Biatlon - Mass-start feminin 12,5 km - Finala
19.00-22.35 - Patinaj artistic - Dans - Programul liber - Finala
19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur - China - Elvetia, Danemarca - Marea Britanie, Canada - Coreea de Sud, Suedia - Japonia
21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Semfinala
21.15-23.10 - Sarituri cu schiurile - Marea Trambulina pe echipe masculin - Finala
21.30-22.35 - Freestyle - Sarituri masculin - Finala

Marti, 18 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice
9.00-12.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje
11.00-13.00 - Schi alpin - Slalom urias feminin- prima mansa
12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala
12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 7-8
13.30-14.20 - Combinata nordica - Marea Trambulina individual: Sarituri
13.30-15.30 - Short-track - 1000 metri feminin calificari, 500 metri masculin, calificari, Stafeta 3.000 metri feminin, Finala
14.00-17.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje
14.30-16.10 - Schi alpin - Slalom urias feminin - mansa secunda - Finala
16.00-16.45 - Combinata nordica - Marea Trambulina individual (10 km) - Finala
16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala
16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 5-6
17.00-20.00 - Patinaj viteza - 10.000 metri masculin - Finala
17.45-19.25 - Freestyle - Half-pipe masculin - Calificari
19.00-22.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje
19.15-21.10 - Bob dublu feminin - Mansele 1 si 2
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala
21.30-22.30 - Freestyle - Half-pipe masculin - Finala

Miercuri, 19 februarie - vor fi decernate opt titluri olimpice
9.15-11.00 - Snowboard - Slalom urias paralel masculin + feminin - Calificari
11.00-13.00 - Schi alpin - Slalom urias - Prima mansa
12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala
13.00-15.05 - Snowboard - Slalom urias paralel - Finala masculin+ Finala feminin
13.15-15.00 - Schi fond - Sprint pe echipe clasic masculin + feminin - Calificari
14.00-17.00 - Curling feminin - Semifinale
14.30-16.10 - Schi alpin - Slalom urias masculin - mansa secunda - Finala
15.45-17.00 - Schi fond - Sprint pe echipe clasic masculin +
feminin - Finala
16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala
17.30-19.20 - Patinaj viteza - 5000 metri feminin - Finala
18.30-20.30 - Biatlon - Stafeta mixta - Finala
19.00-23.30 - Patinaj artistic - feminin - Programul scurt
19.00-22.00 - Curling masculin - Semifinale
20.15-22.20 - Bob dublu masculin - Mansele 3 si 4 - Finala
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala
21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala

Joi, 20 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice
11.45-12.25 - Freestyle - Skicross masculin - Calificari
12.00-12.50 - Combinata nordica - Marea Trambulina pe echipe: Sarituri
12.30-15.30 - Curling feminin - Meci pentru locul 3
13.30-15.00 - Freestyle - Skicross masculin - Finala
15.00-16.15 - Combinata nordica - Marea Trambulina pe echipe: 4x5 km - Finalaa
16.00-18.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci pentru locul 3
17.30-20.30 - Curling feminin - Finala
18.30-19.45 - Freestyle - Half-pipe feminin - Calificari
19.00-23.10 - Patinaj artistic - Feminin - Programul liber - Finala
21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Finala
21.30-22.25 - Freestyle - Half-pipe feminin - Finala

Vineri, 21 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice
11.45-12.25 - Freestyle - Skicross feminin - Calificari
12.30-15.30 - Curling masculin - Meciul pentru locul 3
13.30-15.00 - Freestyle - Skicross feminin - Finala
16.00-18.30 - Hochei pe gheata masculin - Semifinale
16.45-18.00 - Schi alpin - Slalom feminin - prima mansa
17.30-20.30 - Curling masculin - Finala
17.30-19.25 - Patinaj viteza - Urmarire pe echipe masculin + feminin - Calificari
18.30-20.30 - Biatlon - Stafeta de 4x6 km feminin- Finala
20.15-21.25 - Schi alpin - Slalom feminin - mansa secunda - Finala
20.30-23.15 - Short-track - 500 metri masculin Finala, Stafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala
21.00-22.30 - Hochei pe gheata masculin - Semifinale

Sambata, 22 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice
9.15-11.00 - Snowboard - Slalom paralel masculin + feminin - Calificari
13.15-15.20 - Snowboard - Slalom paralele masculin + feminin - Finala
13.30-15.25 - Schi fond - Mass-start 30 km feminin - Finala
16.45-18.15 - Schi alpin - Slalom masculin - prima mansa
17.30-20.05 - Patinaj viteza - Urmarire pe echipe masculin + feminin - Finala
18.30-20.40 - Biatlon - Stafeta 4x7,5 km masculin - Finala
19.00-21.30 - Hochei pe gheata masculin - Meci pentru locul 3
20.15-21.50 - Schi alpin - Slalom masculin - mansa secunda - Finala
20.30-23.05 - Bob patru persoane masculin - Mansele 1 si 2

Duminica, 23 februarie - vor fi decernate trei titluri olimpice
11.00-13.55 - Schi fond - 50 km masculin - Finala
13.30-16.05 - Bob patru persoane masculin - Mansele 3 si 4 - Finala
16.00-18.30 - Hochei pe gheata masculin - Finala
20.00-22.30 - Ceremonia de inchidere a Jocurilor Olimpice.
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook.

programul jocurilor olimpice iarna soci
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZC.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1106 (s) | 33 queries | Mysql time :0.020474 (s)