capricorn
varsator
pesti
Real Madrid
Finala Ligii Campionilor din acest an va pune fata in fata doua echipe din capitala Spaniei.

Real Madrid s-a calificat si ea in ultimul act dupa victoria din meciul retur cu Manchester City, scor 1-0. In ultimul act, madrilenii ii vor intalni pe rivalii de la Atletico.

Dupa 0-0 in meciul tur, formatia lui Zidane s-a calificat gratie unui gol superb reusit de Gareth Bale in minutul 20, cu un sut deviat spre vinclu de Fernando.

Manchester City a raspuns greu, iar cea mai mare sansa a venit inainte de pauza, cand Fernandinho a izbit bara laterala.

La sapte minute de la reluare, Real Madrid a avut sansa de a face 2-0, insa Modrici a irosit o sansa mare, ramas singur cu portarul.

City s-a napustit in atac pe final, dar jocul a fost unul tensionat, cu multe intrari la limita.

Real Madrid si-a indeplinit insa obiectivul in cele din urma si va juca finala cu Atletico, pe 28 mai, la Milano.

Cele doua formatii s-au intalnit si in finala de acum doi ani.