Regal de goluri pe Dan Anca, unde U Cluj s-a distrat cu Industria Sarmei Campia Turzii, scor 12-0. GALERIE FOTO

13 Mai 2017
2155 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Universitatea Cluj Industria S rmei C mpia Turzii 12 0 1

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a trecut, fara probleme, de Industria Sarmei Campia Turzii, scor 12-0, in cadrul unei partide care a avut loc astazi, 13 mai, la baza sportiva Dan Anca din cartierul clujean Gheorgheni.

Elevii lui Marius Popescu au deschis scorul in minutul 13, prin reusita lui Brian Lemac, care a mai reusit sa inscrie si la finalul primei reprize, cand tabela de marcaj arata deja 5-0.

U Cluj nu a aratat ca ar vrea sa linisteasca ritmul nici dupa fluierul de inceput al cele de-a doua reprize, reusind sa mai inscrie inca sase goluri, partida inchieindu-se cu scorul de 12-0 in defavoartea celor de la Industria Sarmei Campia Turzii.

Cu o etapa inainte de aceasta ultima victorie, "U" Cluj avea deja asigurata prezenta la barajul de promovare in Liga a III-a.