Revenire si victorie pentru U Cluj contra Comunei Recea, care devine liderul Ligii a III-a. GALERIEI FOTO

11 Noiembrie 2017
1912 Vizualizari | 0 Comentarii
U Cluj ACS Fotbal Comuna Recea 5

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj revine pe primul loc la Ligii a III-a, dupa victoria de sambata, scor 3-2 in fata celor de la ACS Fotbal Comuna Recea, in urma unei partide disputate pe Cluj Arena.

Cu toate ca au fost condusi de doua ori, elevii lui Adrian Falub nu au renuntat la lupta, oferindu-le suporterilor veniti sa-si incurajeze echipa un meci cu o revenire de mare echipa.

Astfel, daca ”studentii” erau condusi inca din minutul 8, cand Vlad Asauja deschidea scorul pentru Comuna Recea, Octavian Ursu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj in minutul 59, anuntandu-se o repriza secunda intens disputata.

Jucatorii echipei oaspete nu s-au lasat demoralizati de egalare si au obtinut din nou avantajul in minutul 73, insa la doar cateva minute mai tarziu, Valentin Lemnaru restabilea egalitatea.

Golul victoriei a venit in ultimul minut regulamentar, dupa ce Octavian Abrudan a inscris cu capul, dupa un corner executat de catre Adrian Miscas.

In urma victoriei de astazi, Universitatea Cluj revine pe primul loc al Ligii a III-a , cu 26 de puncte.